Hotdog with cheddar

little-kitchen

Today, I visited one of the my favorite places; Little Kitchen, again. I like to eat here because all tastes have made from good quality products and all prices are also very reasonable.

Usually I eat burger at this place but this time I choose newly added hotdog. I did not realize about use ketchup, mayonnaise and mustard until I published photo at instagram. I didn’t notice that because the hotdog started to whisper “Eat Me” at first second to me so I coudn’t spend time to use sauces.


Bugün favori mekanlarımdan Little Kitchen‘a uğradım. Burada yemeyi seviyorum çünkü menüde yer alan bütün lezzetler kaliteli ve lezzetli ürünlerden üretiliyor. Aynı zamanda fiyatlarda gayet makul…

Daha önceki ziyaretlerde genelde burgerleri tercih ediyordum. Menüye yeni eklenen hotdogların içinde kullanılan sosislerde nişasta kullanılmadığına dair ibare nedeniyle bu sefer sosisli denemek istedim. Sonuç olarak ise instagram’da sosisli fotoğrafını yayınlayana kadar ketçap, mayonez, hardalı bir kenarda unuttuğumu dahi farkedemedim. Bundan sonra burgerler ile birlikte sosisli de seçenekler arasında yer alacak.

Yeni Yalova Yolu 7.Km No:451, Osmangazi, BursaConsumer disabled.

 

You May Also Like

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.